Piektdien semināra programmu iesāka RSU SP vecbiedrs Jānis Vētra, ļaujot dalībniekiem apjaust, kāpēc vispār ir svarīgi darboties ar akadēmiskajiem jautājumiem un kāda tad tam ir jēga. Pēcāk jaunie un nedaudz mazāk pieredzējušie studenti ieklausījās LU SP vecbiedra Riharda Bleses stāstā par LU un AI struktūrām, to mijiedarbību, kā arī LU SP Akadēmiskā virziena 2015 vadītāja Dāvida Mucenieka prezentācijā par normatīvajiem aktiem un to izmantošanu savā labā. Paralēli šīm lekcijām visi, kuri studentijā darbojas ne pirmo gadu vien, nodevās diskusijām par studiju kvalitāti un iespējām to uzlabot, problēmjautājumiem, kuri, lai gan aktuāli, ne vienmēr pirmie ienāk prātā, domājot par aktuālo problemātiku. Toties piektdienas vakaru visi semināra dalībnieki atkal pavadīja, darbojoties visi kopā un veidojot darba plānus un veicamo darbu sarakstus, lai risinātu savās fakultātēs sāpīgos akadēmiskos jautājumus.
Arī sestdiena tika pavadīta gan diskutējot, gan klausoties lekcijās, gan darbojoties darba grupās. Rītu iesāka LU VFF lektors Artis Svece, atmodinot viegli miegainos studentu prātus ar lekciju par argumentācijas prasmēm, bet tai sekoja aktīva darbošanās AIC darboņu, studentijas vecbiedru Riharda Bleses un Asnates Kažokas vadībā, uzzinot jauno par un ap studiju kvalitātes izvērtēšanu. Vēlāk jaunieši Agneses Alksnes lekcijā iepazina lobija mākslu, kā arī no LSA vecbiedres Undijas Ancēnas uzzināja, kas par zvēru tad galu galā ir LSA un ko tas ēd brokastis (izrādās, studentus tomēr ne). Paralēli Undijas lekcijai daļa semināra dalībnieku diskutēja par LU SP komunikāciju ar LSA un iespējām to uzlabot. Pēcpusdienā „Ratniekos” ieradās visi LU prorektori un universitātes rektors. Pēc spraigas prorektoru iztaujāšanas šaurākos, konkrēto nozaru lokos sekoja diskusija par jautājumiem, kuri skar visu universitāti. Paldies diskusijas moderatoram, LU SP vecbiedram Artim Ozoliņam, Jānim Ikstenam (prorektors sociālo un tiesību zinātņu jomā), Inai Druvietei (prorektore humanitāro un izglītības zinātņu jomā) un Valdim Segliņam (prorektors eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomā) par dalību un saturīgajām sarunām! Pateicamies arī Rektoram Indriķim Muižniekam, kurš spēja rast laiku ne tikai iepriekš minētajām aktivitātēm, bet arī prezentācijai par LU turpmāko attīstību. Vairāki semināra dalībnieki atzina, ka tieši iespēja satikt universitātes vadību bijusi īpaši vērtīga un izveidojušies pat konkrēti turpmākās sadarbības plāni. Toties vakarpusē semināra dalībnieki ieklausījās pieredzes stāstos no RSU SP un RTU SP kolēģiem, bet pēc tiem devās aizraujošā un akadēmiskā iekštelpu naktstrasē, kura noslēdzās ar radošām etīdēm.
Noslēdzošā semināra diena tika aizvadīta, iespējams, visaktīvāk. Visi klātesošie tika ierauti plašā, semināra organizatoru sarūpētā, LU SP vecbiedra Mārtiņa Līdaka virsdiriģētā simulācijā, ļaujot pašiem izspēlēt gan pasniedzēju un dekānu lomas, gan pārdzīvot Domes, Studiju programmu padomju un Senāta sēdes. Šoreiz simulācija fokusējās uz darbībām un notikumiem fakultāšu līmenī, tādēļ jo interesantāk pašiem dalībniekiem bija salīdzināt, ko un kā no uzdotā katra no četrām spēles fakultātēm paveiks. Nenoliedzami, simulācija bija kā saturīga kulminācija šai trīs dienu akadēmijai. Semināra organizatori nešaubās ne mirkli, ka iegūtās zināšanas visiem dalībniekiem noderēs arī vēlāk, galvenais – nebaidīties likt tās lietā!
Šobrīd var teikt lielu paldies ikvienam dalībniekam par šīm akadēmiskajām dienām, paldies semināra fotogrāfei Kristīnei Soboļevskai, visiem lektoriem, viesiem un vecbiedriem, kuri ieguldīja laiku un enerģiju. Nenoliedzami, pateicības arī plašajam semināra sponsoru lokam, kas priecēja visus klātesošos, - SIA “Armgate”, BananaCar, SIA “Bauskas alus”, BIRZI, Cinamon, Coffee Inn, VSIA “Dailes Teātris”, SIA “Daisena Latvia”, Daugulis & Partneri, SIA “Fazer Latvia”, Graci Musli, Žurnāls “IR”, Lux Express, Memory Water, SIA “Pērnes L”, Red Bull, Unilever, Wok to walk, Wrigley's.